2014.08.22.-23.-24.

Bp . I. osztály második forduló

Fővárosi Vízművek SK - Hegyvidék SE

A Vízműveknek majdnem sikerült alámosni a Hegyvidék partjait, de a 88. percben még időben elzárta a csapot Hobó Mester  és ezáltal egy újabb győzelmet engedtek ki a kezükből a hazaiak.
Múlt héten a RAFC otthonában két gólos előnyt herdáltak el a Vizesek, hazai pályán pedig ismét a véghajrában bukták el a három pont megszerzését.

Fővárosi Vízművek SK 1 – 1 , (1-0) Hegyvidék SE

1 - 0

Vitok Álmos
1 - 1

Balla Gergely

Ferencvárosi FC - Kelen SC

A 60. és a 70. perctől emberelőnyben játszó Kelen nem tudott élni a lehetőséggel.
Mindkétszer a Kelen vezetett , de a Váci Zoltán által vezetett legénység újból és újból talpra tudott állni.

Kiállítva : 60. perc : Szemán Lajos, 70. perc: Katus István

Baranyi Péter ( FFC ) megkapta második sárgáját levette a mezét és levonult a pályáról. Ez rendben is volna, csakhogy a játékvezető nem mutatott fel Neki piroslapot. Kíváncsian várjuk a Fegyelmi Bizottság határozatát !

60. perc

Szemán Lajos
70. perc

Katus István
70. perc

Baranyi Péter

Szent Pál Akadémia FC  - Unione FC

Az újonc Szentek az 54. percben Szabó Tibor góljára öt percen belűl válaszolni tudtak és viiszajöttek a meccsbe, majd hét perccel a lefújás előtt Váradi góljával el is döntötték a három pont sorsát. Az Unione a múlt héten a Voyage együttesétől is egy gólos vereséget szenvedett. Három rúgott góllal,  viszont egy pontot sem tudtak ezidáig szerezni. A hazaiak a múlthéten hazai kötnyezetben ( az otthon műfüves) de a füvesen a Promontor utcaiaktól kettő gólos vereséggel zárták az első fellépésüket az első osztályban.

Váradi József

Kiállítva: az 53. percben Kovács Kornél ( Szent Pál Akadénia ). Alig telt le a tavalyról áthúzódó  eltiltása , máris pihenhet a jövő héten !

53. perc

Kovács Kornél

Pénzügyőr SE - 43. Sz. Építők SK

A múltheti négyes után az Építőknek a második fordulóban egy sima ötöst gurított a bajnoki mérkőzéseket nélkülöző edzőjük nélkül ( Vatai Attila 2014.09.15.-ig eltiltva ) is a hazai csapat.

Mint a mai fociban lenni szokott, a győzelemre törő csapat az első negyedórában már szeretne megnyugtató előny birtokában játszani. A negyvenhármasok is pont eddig bírták aztán Hassan betalált. A következő 15 perc is gólt eredményezett . Szakolczai jó időben, jó helyen volt kétszer is egymás után. Mindkétszer egy egy kipattanóra érkezett, és volt eredményes. A második játékrészben aztán már csak örömfoci volt a hazaiak részéről. A vendégeknek is akadt azért helyzetük. Aribi Hassan  négyre növelte az előnyt , de Hassan még ezt is meg tudta fejelni kettő perc múlva úgy,  hogy a kapust kicselezve közelről lett eredményes.

Voyage SE - RTK-Vasló

Az országos fix egyes meccsett a hazaiak abszolválták, és továbbra is veretlenek az első kettő forduló után. A Péceli útiaknak ez volt az idény első mérkőzése, mert az Ikarus elleni találkozót közös megegyezéssel ( 2014.09.24. 15:00 ) elhalasztották.

Voyage SE  2 – 0 , (1-0) RTK - Vasló

1 - 0

Benedek Tamás
2 - 0

Kiss Balázs

Kiállítva: a 82. percben Horváth Gábor ( Voyage SE )

82. perc

Horváth Gábor

THSE Sashalom - Budafoki LC

A Strebek Marcell Szakmai Igazgató által vezetett Halak , ott folytatták az öszi szereplésük kezdetéd, ahol a tavaszi szezon végét abbahagyták. A szebb napokat is megélt  Schróth legénységnek fejet kellett hajtani , volt játékosuk Péter Attila előtt, aki 2013 telén igazolt át a Sashalmi csapathoz. Az első negyvenöt perc nem volt küzdelemben hiányos, de a félidei fejmosás jobban sikerült a hazaiknak, és a 47. percben megszerzett góllal szemben nem tudott a Budafok mit kezdeni. Megérdemelt győzelmet arattak a Pirosrózsa utcában a hazaiak.

THSE Sashalom   1 – 0 , (0-0) Budafoki LC

47. perc

Péter Attila

KISE - RAFC

A Kőbányai ISE premierje nem járt sikerrel az első osztályban. A múlt heti hazai vendégszereplése a RAFC-nak igencsak elkedventelítette a hazai publikomot, a mérkőzés véhajrájáig, hiszen az utolsó percek nyomása alatt tudták a sírból visszahozni egy pontot a Vizesek ellen. A hazaiak jól állták a sarat a volt NB III-as csapat ellen és csak a 57. percben kapituláltak, amikor Tóth Talán Zoltán megszerezte a vezetést. Nagyed órát kellett várni a következő találatra ami a végeredényt is jelentette a Jászberényi úton. A 82. percben Bernd Tamás góljával idegen szerzett három pontot Vörös Péter csapata, és jelen pillanatban a Harmadik helyen állnak a tabellán 4 megszerzett ponttal.  KISE  csapata jövő héten a Váci útra látogat, ahol a Vízművek csapata ellen veszi fel a kesztyűt a három pont megszerzéséért a Galántai legénység.

KISE    0 – 2 , (0-0) RAFC